Bezkres Północy, zorza polarna i siedziba Mikołaja. Magia fińskiego Laplandu

Opolskie Centrum Kultury gorąco zaprasza 9 grudnia 2021r. o godz. 17.00 na spotkanie podróżnicze z Agnieszką Kępską. Wstęp wolny!

Prezentacja w formie wykładu, pt. "Bezkres Północy, zorza polarna i siedziba Mikołaja. Magia fińskiego Laplandu", to rodzaj niezwykłej, choć wirtualnej podróży w miejsce niezwykłe - do krainy Lapland. Lapland to najdalej na północ położona kraina Finlandii, która zdumiewa nie tylko unikalnym klimatem, ale także krajobrazem oraz oryginalną kulturą. To tam możemy doświadczyć niezwykłego kontaktu z naturą wędrując ścieżkami wśród północnych bezkresów, poznać ludzi wywodzących się z pradawnej kultury, spotkać Mikołaja i odwiedzić jego baśniową wioskę a także zachwycić się świetlnym cudem na północnym niebie, czyli zorzą polarną.

Agnieszka „Astrid” Kępska - z wykształcenia oraz części zainteresowań filozof, geograf oraz kulturoznawca. Wśród pozostałych jej zainteresowań - obok muzyki, żeglarstwa i fotografii - bardzo ważne miejsce zajmują różnego rodzaju podróże, szczególnie do krajów skandynawskich oraz do Finlandii. Już od osiemnastu lat łącząc swoją pasję z pracą zawodową oprowadza turystów po Skandynawii, dzieląc się z nimi ciągle pogłębianą wiedzą. Od siedmiu lat prowadzi swoją firmę – North By Expert – specjalizującą się głównie w profesjonalnym przygotowywaniu podróży i oprowadzaniu turystów na Północy. Po sezonie turystycznym Autorka wybiera się również w miejsca trudniej dostępne i rzadziej odwiedzane - na trekkingi lub wyprawy na nartach. Między najwyższymi sezonami turystycznymi roku tworzy i opracowuje oryginalne programy wycieczek oraz innych wypraw dla turystów a w oparciu o świetną znajomość terenu rezerwuje sprawdzone i ciekawie położone hotele. W wolnych chwilach pisze artykuły, przygotowuje wystawy i prezentacje o swoich podróżach.

Zapraszamy 09 grudnia, o godz. 17.00 do sali kinowo-widowiskowej w Opolskim Centrum Kultury.

Polski
Adres wydarzenia: 

Opolskie Centrum Kultury, ul. Lubelska 30

Organizator: 

Opolskie Centrum Kultury

Data wydarzenia: 
09-12-2021 17:00