Zajęcia plastyczne dla dzieci O!POLE

O!POLE - Edukacja regionalna dla dzieci.
Opolskie Centrum Kultury zaprasza dzieci w wieku od 7-10 lat na nowe zajęcia edukacyjne poświęcone historii naszego miasta. „O!POLE” to autorski program cyklicznych działań edukacyjnych o tematyce regionalnej Opola Lubelskiego w formie zajęć artystycznych. Projekt ma na celu przybliżenie dzieciom historii i kultury Opola Lubelskiego w ramach zbliżającego się jubileuszu obchodów 600-lecia miasta.
Program obejmuje intermedialne działania warsztatowe podczas, których będą przekazywane informacje z zakresu historii miasta połączone z warsztatami artystycznymi. Warsztaty i pogadanki mają na celu budowanie świadomości o swoim mieście, poznanie kultury i historii. Są one zachętą do uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych, rodziców, dziadków.
Na zajęciach  uczestnicy poznają odpowiedzi na pytania m.in. : Jak powstało Opole?, Kim byli Pijarzy? Jakie mamy zabytki? Kto rządził Opolem? Kim była Zofia Lubomirska? Co to są ginące zawody? Co to jest i na czym polega rewitalizacja Opola? Skąd się wzięła nazwa Opole? Czy w Opolu były pałace? Jakie fabryki funkcjonowały w Opolu? Jakie mamy osiedla ?Czyje szczątki znajdują się w opolskim kościele?

Wiek: 7-10lat
Kiedy:  w każdy czwartek
Czas:  godz. 16:00-17:00  
Miejsce:  Pracownia Plastyczna, I piętro Opolskie Centrum Kultury w Opolu Lubelskim.
Koszt: 25 zł/os. m-c
Prowadzenie: Beata Wojewoda-Teresińska


opole