Menu pod Prezentacją graficzną
warsztaty artystyczne
Warsztaty Ceramiczno-Makramowe 2020
EkoWarsztaty 2020
Warsztaty edukacyjno-artystyczne "Owady i Spółka" 2020
Warsztaty Plastyczne w ramach Zimowej Akademii Kultury 2020
Warsztaty Mikołajkowe 2019
Warsztaty Florystyczne - wieńce nagrobne - 2019
Wszystkie Stany Skupienia - warsztaty plastyczne 2019
Letnie Warsztaty Artystyczne 2017
Warsztaty Malarskie "Pod Okiem Artysty" 2017
"Doodle Art" 2016
Dzień Plenerowy "Pod Okiem Artysty" 2016
Warsztaty Artystyczne "Śladami EkoMuzeum" 2015
Warsztaty Ceramiczne z okazji Dnia Mamy 2015
Zimowe Warsztaty Artystyczne 2015
Warsztaty Powertex
Powertex jest przyjaznym dla środowiska utwardzaczem do tkanin na bazie wody. Można go używać do stworzenia wszelkiego rodzaju dekoracji, prac artystycznych, figur, malowideł i biżuterii. Na warsztatach będziemy tworzyć rzeźby anioła. Zapraszamy młodzież i dorosłych.
Warsztaty Ikona na desce
Inormujemy, iż w dniu 21 listopada 2014 o godz. 17.00 odbędą się warsztaty z tworzenia Ikon na desce. Zapisy prowadzone są w sekretariacie Opolskiego Centrum Kultury oraz telefonicznie - 81 8272567. Uprzejmie prosimy aby każdy z uczestników zabrał ze sobą SUSZARKĘ! Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!
15.11.2014r. Warsztaty fotograficzne - portret.
Mamy piękną jesień za oknem:) Czas na warsztaty ceramiczne!
Zapraszamy bardzo serdecznie młodzież i dorosłych na JESIENNE WARSZTATY CERAMICZNE.
W programie:
- odbijanie liści, ceramiczne ozdoby, biżuteria i inne ciekawe przedmioty,
- różne techniki lepienia w glinie,
- zdobienie wyrobów: szkliwienie oraz stłuczka szklana
- praca na kole garncarskim
- wypał prac
Koszt: 20 zł/os.
Miejsce: Pracownia plastyczna I piętro Opolskie Centrum Kultury
Informacje i zapisy w sekretariacie OCK tel. 81 827 25 67
Zapraszamy bardzo serdecznie 12 września na wernisaż prac Natalii Kida pt."NIEWIDZIALNA MAGIA". Na wystawie zostaną zaprezentowane prace tj. kostiumy ze spektakli , maski teatralne, ,fotografie, szkice, rysunki itp.
Na drugi dzień tj. 13 września odbędą się WARSZTATY TEATRALNE z charakteryzacji efektów specjalnych prowadzone przez artystkę Natalię Kidę.
Zapraszamy do obejrzenia strony : https://www.facebook.com/
NATALIA KIDA - główną jej specjalizacją jest wykonywanie masek dla mimów, teatrów, świata filmu i.in. - silikonowe, z żywicy bądź z paper marche bądź z każdego innego dostępnego materiału. Wykonywała maski dla teatrów - m.in. Teatru SkRAT z Bratysławy.
Ponadto zajmuje się charakteryzacją teatralną.
Od 2013 roku przynależy do Agencji TS Hair&Make up świadcząca usługi profesjonalnych wizażystów, fryzjerów, stylistów i fotografów.
Świąteczne warsztaty!
1 grudnia godz. 15.00-17.00 Rodzinne warsztaty ceramiczne
7 grudnia godz. 17.00-19.00 Mikłajkowe warsztaty pakowania prezentów
W RYTMIE ZIEMI
W ciągu jednej nocy, żywioły pokażą swoją moc. „W rytmie ziemi” jest to projekt łączący warsztaty ceramiczne, muzyczne (bębny) oraz plenerowy wypał ceramiki metodą pierwotną. W sierpniu, ostatnia noc wakacji będzie świętem sztuki- ceramiki i muzyki płynącej prosto z czarnego lądu i serca. Pracownia ceramiki w Opolskim Centrum Kultury wraca do korzeni. W dniach 17 i 24 sierpnia 2013 mają miejsce warsztaty ceramiczne (17.08.-wykonywanie prac, 24.08.-zdobienie szkliwami, angobami). Motywem przewodnim będzie sztuka Afryki. Powstałe prace nawiązują do prostych naczyń, elementów kultu, biżuterii, instrumentów muzycznych z Czarnego Lądu. Po pierwszym spotkaniu prace zostaną wstępnie wypalone (na biskwit), a następnie na kolejnym spotkaniu ozdobione zgodnie z kanonem zdobnictwa afrykańskiego. Ceramika, praca z gliną już sama w sobie jest połączeniem czterech żywiołów: wykorzystanie ziemi, pomoc powietrza i wody, oraz końcowa praca ognia, sprawiają, że powstałe prace są wyjątkowe, magiczne i pełne pozytywnej energii. Zwieńczeniem pracy z gliną będzie nocny, plenerowy wypał ceramiki metodami pierwotnymi. Wydarzenie to będzie mieć miejsce 31 sierpnia na cyplu kąpieliska miejskiego. Wypał odbędzie się (zależnie od wielkości i ilości powstałych prac) w kilku piecach, wybudowanych podczas imprezy. Planujemy wybudować piec jamowy, drobne elementy takie jak biżuteria odymimy w garnku. Ciekawym eksperymentem będzie wybudowanie i wypał w piecu papierowym na konstrukcji drewnianej. Wypał będzie odbywał się przez całą noc, a końcowe efekty pracy udostępnione będą na wystawie już we wrześniu. Wypał ceramiki nie będzie jedyną atrakcją tej nocy. Oprócz rozświetlonego ogniem nieba, powietrze przenikną dźwięki etnicznej muzyki. Warsztaty gry na bębnach poprowadzi Jerzy „Słoma” Słomiński. Wybitny muzyk, prekursor gry na bębnach w naszym kraju. Jako pierwszy w Polsce zajął się wytwarzaniem profesjonalnych bębnów typu conga. Congas to rodzina bębnów kubańskich wywodzących się z Afryki. W konstrukcji kongi możemy wyróżnić dwa główne elementy – korpus oraz naciąg, na który składa się naturalna lub syntetyczna (nasączona syntetycznymi środkami) skóra, przymocowana metalową obręczą. Pełen zestaw kong to cztery bębny (Nino, Quinto, Conga i Tumba). Zazwyczaj grając na nich solo lub włączając do zestawu "przeszkadzajek" perkusyjnych, gra się na trzech (Quinto, Conga i Tumba). W orkiestrach lub większych składach perkusyjnych role są jasno podzielone i stosuje się jeden, najwyżej dwa bębny, dowolnego typu. Technika gry na kongach nie jest prosta i wymaga wielu ćwiczeń.