Turystyka kajakowa

Spływy kajakowe

-> 5 lipca, godz. 9:30 | czas spływu: 6,5h | zapisy do 2 lipca

-> 18 lipca, godz. 9:30 | czas spływu: 4,5h | zapisy do 15 lipca

-> 2 sierpnia, godz. 9:30 | czas spływu: 6,5h | zapisy do 29 lipca

-> koszt: 50zł - cena jednego spływu kajakowego za 1 osobę

-> osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w spływie pod opieką osoby dorosłej

-> zapewniamy transport uczestników spływu na miejsce startu i powrót, ubezpieczenie oraz grilla

-> w kajaku dwuosobowym mogą być tylko uczestnicy z jednego miejsca zamieszkania


Opolskie Centrum Kultury w Opolu Lubelskim zorganizowało w dniu 14.09.2013r spływ kajakowy rzeką Chodelką, uczestniczyło 25 osób. Trasa spływu: start Pomorze, Chodlik, Żmijowiska, Kosiorów, Dobre, Podgórz.
Program spływu :
godz. 9.00 Opole Lubelskie – Pomorze (transport uczestników)
godz. 9.45 start spływu Pomorze
godz. 16.00 Podgórz (grill dla uczestników)
godz.19.00 Podgórz – Opole Lubelskie ( transport uczestników)
Była to wyjatkowa propozycja dla prawdziwych twardzieli, bo na wodzie czekało nas wiele uciążliwych przeszkód. Spływ kajakowy trwał 6 godzin. Urocze widoki i dziewicza przyroda wynagrodziły duży wysiłek fizyczny uczestnikom spływu.

 
Opolskie Centrum Kultury w Opolu Lubelskim zorganizowało w dniu 14.08.2013r spływ kajakowy rzeką Chodelką, uczestniczyło 27 osób. Trasa spływu : start Chodlik, Żmijowiska, Kosiorów, Wólka Polanowska, Dobre, Podgórz.
Program spływu :godz. 12.45 Opole Lubelskie – Chodlik (transport uczestników)
godz. 14.00 start spływu Chodlik
godz. 18.00 Podgórz (grill dla uczestników)
godz.21.00 Podgórz – Opole Lubelskie ( transport uczestników)
Rzeka Chodelka jest prawym dopływem Wisły na długości około 50 km ( źródło w okolicy wsi Ryczydół). Płynie przez Kotlinę Chodelską i wpływa do Wisły za Podgórzem. Spływ rozpoczął się w miejscowości Chodlik a zakończył w miejscowości Podgórz. Była to propozycja dla prawdziwych twardzieli, bo na wodzie czekało na nas wiele uciążliwych przenosek i innych przeszkód. Urocze widoki i piękny krajobraz wynagrodził nam ten wysiłek. Pogoda dopisała w tym roku, wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z imprezy, pytali o termin następnego spływu.

 
Spływy kajakowe to od lat bardzo popularna i ciekawa forma aktywnego wypoczynku. Płynąc kajakami możesz odkryć świat z zupełnie nowej perspektywy. Otaczająca dzika przyroda, cisza i spokój pozwalają Ci na pełen relaks i oderwanie od codziennych spraw. Wysiłek przy wiosłowaniu i pokonywanie kilometrów będą źródłem niespotykanych wrażeń i ogromnej satysfakcji. Spływy tymi rzekami to propozycja dla prawdziwych twardzieli, bo na wodzie czeka nas wiele uciążliwych przenosek i innych przeszkód w postaci kamieni, krzewów i drzew. Uciążliwości rekompensują nam wspaniałe widoki i dziewicze tereny. 
 
Rzeką Chodelką
Rzeka Chodelka jest prawym dopływem Wisły na długości około 50 km (źródło w okolicy Ryczydołu). Płynie przez Kotlinę Chodelską i wpływa do Wisły za Podgórzem. Rzeka ta ze swymi dopływami odwadnia cały obszar Kotliny Chodelskiej. Maksymalne stany wody notowane są w marcu a minimalne we wrześniu i październiku. Ze strony prawej docierają do Chodelki wody cieków Poniatówki, Kowalanki, cieku spod Karczmisk i Jaworzanki. Największymi lewymi dopływami Chodelki są Jankówka (zwana także Leonką) i system rzeczny Wrzelowianki.
 
Rzeką Wyżnicą
Wyżnica, Wyżynianka w górnym biegu Stróża w dolnym biegu Rybitwy – rzeka we wschodniej Polsce, prawy dopływ Wisły o długości 42,5 km i powierzchni 508 km². Płynie na Wyżynie Lubelskiej w województwie lubelskim. Rzeka wypływa na Wzniesieniach Urzędowskich, źródła we wsi Słodków, a do Wisły uchodzi w Józefowie nad Wisłą. Główne dopływy: Urzędówka, Podlipie. Ważniejsze miejscowośći na Wyżnicą: Kraśnik, Dzieszkowice, Mazanów, Bór, Rybitwy, Józefów nad Wisłą.

 
 
Informacje: instruktor ds. sportu Sławomir Ignatowski