Pokolenie

Grupa Teatralna „Pokolenie” zawiązała się w 2012 roku. Jak wskazuje jej nazwa na spotkania i próby przychodzą osoby w przeróżnym wieku. Poczynając od gimnazjalistów (najmłodsi członkowie) po seniorów w wieku 50+. Grupę prowadzi pan Marek Grabowski, instruktor, aktor teatrów lubelskich. Pod okiem pana Marka powstają inscenizacje teatralne, wystawiane zarówno na deskach OCK, jak też podczas przeglądów i konkursów. Dekoracje i kostiumy kompletowane są przez samych aktorów, którzy angażując się nie tylko w aktorskie aspekty grupy uczą się obycia scenicznego i technik teatralnych.

Gdzie: Sala widowiskowa OCK
Kiedy:
środa: 16.00-18.00
Opiekun: Marek Grabowski

POKOLENIE

„Bal Polski” to spektakl muzyczny opowiadający o ważnych momentach w historii Polski i Polaków, które miały miejsce w okresie międzywojennym. – Chcieliśmy pokazać co działo się z ludźmi, którzy musieli opuścić Lwów, zostawić tam swój dom, rodziny i wrócić do nowych granic RP – mówią aktorzy z grupy teatralnej „Pokolenie” działającej przy Opolskim Centrum Kultury. Po latach bohaterowie spektaklu spotykają się we Lwowie i wspominają co przeżyli. 
Autorem scenariusza „Balu Polskiego” i reżyserem w jednej osobie jest Marek Grabowski. Za choreografię odpowiada Anna Kutyna, oświetlenie i kierownictwo muzyczne Paweł Januszek, a aranżację muzyczną Kapela Podwórkowa Apasze. Projekt graficzny plakatu: Mateusz Iwaniak. Patronat medialny wydarzenia objęli: TVP Lublin, Kurier lubelski, Radio Lublin, naszemiasto.pl oraz miesięcznik Opolanin.

kopciuszek

Zdjęcia z próby:

Fragmenty spektaklu pt. "Bajki i bajeczki"