Nakrętki dla Alicji i Mai ze Świdna

Startujemy ze zbiórką nakrętek dla Alicji i Mai. Dziewczynki pochodzą ze Świdna i potrzebują naszej pomocy.

Alicja urodziła się 20.11.2017r. z trisomią 13 (Zespół Patau). Jest karmiona przez sondę dożołądkową, ponieważ urodziła się z całkowitym obustronnym rozszczepem wargi i podniebienia. Obecnie jest już po dwóch operacjach które przeszła w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, ale czekają ją jeszcze kolejne zabiegi. Od urodzenia wymaga stałych konsultacji i leczenia w poradniach specjalistycznych m.in. kardiologicznej, neurologicznej, chirurgicznej, okulistycznej... Wymaga również stałej rehabilitacji. Od 21.12.2017r. Alusia jest podopieczną Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie (objęta jest opieką Hospicjum domowego).

Maja urodziła się 06.09.2016r. z zespołem Downa. Specjalistyczna terapia i rehabilitacja kosztuje bardzo dużo pieniędzy, którą trzeba prowadzić niemal od urodzenia dziecka i kontynuować przez długie lata, dlatego rodzice Mai bardzo proszą o pomoc.

Zebrane nakrętki zostaną odkupione przez firmę, która zajmuje się recyklingiem, a pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dla Alicji i Mai z naszego regionu.

Zapraszamy do włączenia się do akcji.