Carpe diem

Młodzieżowa Grupa Teatralna Carpe diem zaprasza młodzież (13-18 lat) na bezpłatne zajęcia teatralne.
Teatr to Zabawa, Przygoda i Podróż w głąb Wyobraźni!
Dołącz do nas!
Spotykamy się w każdą sobotę w godz. 10.00 – 13.00 (Sala widowiskowa /sala taneczna OCK)
Młodzieżowa Grupa Teatralna "Carpe diem" funkcjonuje od września 2012r. Grupę stanowią uczniowie gimnazjum oraz szkół średnich. Chętnie przyjmiemy nieco młodszych i nieco starszych. Po sukcesie "Balladyny" grupa marzy o kolejnych występach. "Carpe diem" tworzy także montaże poetycko-muzyczne, okolicznościowe scenki rodzajowe, uczestniczy w zabawach mikołajkowych, festynach itp.
Dołącz do młodzieży pełnej oryginalnych pomysłów.

1

W maju 2015 roku na deskach sceny OCK odbyła się premiera spektaklu "Shrek. Historia nieznana". Inscenizacja przygotowana została we współpracy z naszymi instruktorami oraz uczestnikami zajęć. Do wspólnego przedsięwzięcia zaangażowali się: Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Ognisko Muzyczne, zespół taneczny, klub Taekwondo, plastycy. Zapraszamy na przedstawienia!
„Shrek. Historia nieznana” był nominowany do Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatralnych w Lublinie (2016)!

2

2.2

2.3

„Polska Mieszka I” to widowisko przygotowane przez grupę Carpe diem z okazji 1050 Rocznicy Chrztu Polski. Na scenie zagościli m.in.: Mieszko I w asyście wojów, Dobrawa wraz z dworem, Biskup Jordan oraz inni Słowianie. Młodzież przypomniała wierzenia pogańskie oraz te ich elementy, które przetrwały do dziś. Inscenizacja opisuje kształtowanie się chrześcijaństwa w Polsce oraz udział Kościoła w losach narodu.  Widowisko „Polska Mieszka I” przedstawia także wybrane przełomowe wydarzenia z życia naszego narodu. Kostiumy, zaprojektowane i uszyte przez Pracownię Artystyczną „Traf” w Lublinie, wiernie oddają klimat tak odległych lat i charakter postaci.

3.1

3.2

Inscenizacja „Dary” przedstawia sposób funkcjonowania osób z autyzmem. Chcieliśmy zwrócić uwagę na ich problemy w sferze komunikowania, relacjach społecznych i zachowaniu. Mam nadzieję, że osiągnęliśmy ten cel, ponieważ inscenizacja spotkała się z uznaniem widzów. Inscenizacja nominowana do Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatralnych w Lublinie (2017).

4.1

4.2

Obecnie pracujemy nad inscenizacją o tematyce profilaktycznej -  „Szach mat”.

Grupa Carpe diem uczestniczy również w warsztatach:

5.1

5.2