Konkursy i przeglądy muzyczne

logoFestiwal Piosenki Żeglarskiej (7.08.2016r. Kąpielisko Miejskie w Opolu Lubelskim)

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w Przeglądzie szant i pieśni żeglarskiej w ramach imprezy plenerowej „Szanty i ryby w Opolu Lubelskim”. Celem konkursu jest popularyzowanie muzyki szantowej i żeglarskiej.
W konkursie mogą brać udział wyłącznie soliści i zespoły amatorskie, które wykonują muzykę związaną z morzem, szanty, pieśni kubryku  i  inne pieśni   żeglarskie. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych.
Przegląd odbędzie się 7 sierpnia w godz. 15.00 – 20.00 na Kąpielisku Miejskim w Opolu Lub. Uczestnicy zobowiązani są najpóźniej do 29 lipca zgłosić chęć udziału w konkursie listownie na adres:
Opolskie Centrum Kultury
ul. Lubelska 30
24-300 Opole Lubelskie
lub e-mail sekretariat@ockopolelubelskie.pl
Wszelkie dodatkowe informacje na temat konkursu pod numerem telefonem: 81 827 25 67

DO POBRANIA: regulamin konkursu i karta zgłoszenia uczestnictwa

Festiwal odbędzie sie w ramach wydarzenia: TERAZ PSTRĄG czyli SZANTY I RYBY w Opolu Lubelskim - impreza plenerowa gdzie nie może zabraknąć  muzycznej fascynacji tradycyjnymi szantami, pieśniami morza i folklorem największych obieżyświatów i kosmopolitów, jakimi byli XIX-w. żeglarze. Tegoroczna edycja będzie poszerzona o Festiwal Piosenki Żeglarskiej.
Konkursy związane z pstrągiem, turnieje na wodzie, przejażdżki motorówką i wiele innych atrakcji.
Wieczór uświetni koncert zespołu HISZPAŃSKIE DZIEWCZYNY oraz PAWEŁ ORKISZ.


Jak co roku, Opolskie Centrum Kultury w Opolu Lubelskim  z wielką przyjemnością zaprasza wszystkich wykonawców śpiewających kolędy i pastorałki do wzięcia udziału w FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK "KOLĘDA POLSKA".
Liczymy, na to, iż podobnie jak w roku ubiegłym wzbudzi on wielkie zainteresowanie zarówno wśród nauczycieli muzyki i instruktorów, rodziców, jak również wśród samych wykonawców. Impreza nasza odbędzie się dn. 10 i 11 stycznia 2018r. (przesłuchania ) od godz. 9.00 w sali kinowej OCK.  
Koncert finałowy zaplanowaliśmy na dzień 21 stycznia 2018 r. (niedziela).  Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: burmistrz Opola Lubelskiego Dariusz Wróbel oraz proboszcz tutejszej parafii, ks. Krzysztof Kozak.
Do udziału w konkursie zapraszamy solistów i zespoły wokalne ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich. Nowością tegorocznego konkursu jest podkategoria rodziny, a więc zapraszamy do udziału rodziny w minimalnym składzie rodzic i dziecko. Każdy uczestnik otrzyma dyplom uczestnictwa, a najlepsi wykonawcy nagrody rzeczowe oraz zaproszenie do udziału w Finale Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Kolęda Polska", który odbędzie się w dn. 21 stycznia 2018r. Koncert laureatów uświetniony zostanie występem  Zespołu „Szczygiełki”. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na Wasz przyjazd.
Kartę zgłoszenia oraz regulamin konkursu do pobrania poniżej. Zgłoszenia należy dostarczyć osobiście do sekretariatu OCK w Opolu Lubelskim, przy ul.Lubelskiej 30, 24-300 Opole Lubelskie
Poniżej do pobrania karta zgłoszenia oraz regulamin:

KARTA ZGŁOSZENIA

REGULAMIN

logo


WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ "SPIEWAJĄCY SŁOWIK" - ETAP POWIATOW
OCK jest organizatorem etapu powiatowego w/w festiwalu. Celem konkursu jest promocja dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej, prezentacja dorobku artystycznego solistów, popularyzacja śpiewania piosenek i kierunkowanie właściwego doboru repertuaru. Udział w konkursie umożliwia wymianę pomysłów, doświadczeń wśród wykonawców, instruktorów i nauczycieli. Jury wyłania wśród uczestników zwycięzców, przyznaje nagrody i nominuje do finału konkursu organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.  
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział oraz opiekunom za trud włożony w przygotowanie dzieci i młodzieży do konkursu. Bardzo cieszy nas fakt, iż poziom konkursu z roku na rok jest coraz wyższy, a sam konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem.
Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Opolu Lubelskim za współorganizację oraz ufundowanie nagród dla osób nominowanych.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął:
Starosta Opolski Pan Zenon Rodzik.
powiat


KONKURS MŁODYCH INSTRUMENTALISTÓW (termin konkursu w 31 marca 2017)
regulamin konkursu na rok 2017

Konkurs o zasięgu powiatowym, przeznaczony dla dzieci i młodzieży uczącej się gry na instrumentach muzycznych. Uczestnicy prezentują się w kategeoriach soliści i zespoły instrumentalne. Celem konkursu jest ocena umiejętności i wkładu pracy włożonego w naukę gry oraz motywowanie młodych adeptów muzyki do dalszej nauki. Przegląd daje również możliwość integracji i wymiany doświadczeń dla nauczycieli oraz instruktorów muzyki w szkołach i ośrodkach kultury powiatu opolskiego.

Wyniki konkursu 2016
W dniu 6 kwietnia 2016 w Opolskim Centrum Kultury odbył się Konkurs Młodych Instrumentalistów, w którym udział wzięły dzieci oraz młodzież z powiatu opolskiego. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział oraz opiekunom za trud włożony w przygotowanie dzieci i młodzieży do konkursu. Bardzo cieszy nas fakt, iż poziom konkursu z roku na rok jest coraz wyższy, a sam konkurs cieszy się zainteresowaniem wśród młodych muzyków. Jury w składzie Michał Studniarek, Agnieszka Łakoma i Małgorzata Szpunar nagrodziło i wyróżniło następujące osoby:

Kat. szkoły podstawowe
1 miejsce: Wiktoria Wrona - skrzypce
2 miejsce: Guan Jin Xiang - fortepian
3 miejsce: Julia Pikuła, Agata Adamczyk - duet trąbki
wyróżnienia:
Alicja Jędryszek, Dagmara Borowiak, Iga Kłudka - trio saksofonowe
Dominik Żydek

Kat. gimnazja
1 miejsce: Alicja Ambrozik - fortepian
2 miejsce: Magdalena Pyda - saksofon
3 miejsce: Kacper Bigos, Alicja Ambrozik - duet fortepianowy
wyróżnienia:
Natalia Bednarz, Agata Morawska - duet klarnetowy
Dawid Stola

Kat. szkoły średnie
wyróżnienia:
Sylwia Pikuła - saksofon
Iga Kłudka - saksofon

fot. Paweł Januszek