DZIEŃ KOBIET

Opolskie Centrum Kultury zaprasza już 7 marca 2021r. o godzinie 17:00 na salę widowiskowo-kinową na Dzień Kobiet z nastrojową muzyką. Wystąpią przed nami Aleksandra Kutrzepa QUARTET oraz już znany nam duet, związany rodzinnie z Opolem Lubelskim - Marek Andrzejweski z synem Michałem.
Bilety tylko za 10zł!

Marek Andrzejewski - autor, kompozytor, wokalista. Współzałożyciel i filar Lubelskiej Federacji Bardów. Na scenie od 27 lat. Okrzyknięty jest najbardziej uśmiechniętym Bardem. Jego piosenki są melodyjne, optymistyczne, ale też frapujące i zapadające w pamięć. Kojarzony jest z Krainą Łagodności, nurtem piosenki literackiej i poetyckiej - głównie ze względu na niebanalne teksty. Jego muzyka jest fuzją jazzu, folku, bossa novy i ballady. Artysta ma w swoim dorobku pięć płyt autorskich: „Trolejbusowy batyskaf” (1997), „Dziesięć pięter" (2003), „Elektryczny sweter” (2012), „Akustycznie” (2015), „Hasztagi” (2018), oraz 14 płyt nagranych z Lubelską Federacją Bardów. Od kilku lat w koncertach towarzyszy Markowi jego syn Michał - bardzo uzdolniony pianista i producent muzyczny. Razem też opracowali i nagrali piosenki na nową płytę p.t. "Wariactwo".
Kanał na YouTube: Marek Andrzejewski - YouTube

Aleksandra Kutrzepa Quartet od 2015 z powodzeniem realizuje swoją wizję nowoczesnego jazzu, nie bojąc się wychyleń zarówno w stronę awangardy jak i ludowych inspiracji. Świetne recenzje dwóch wydanych przez zespół albumów umacniają pozycję kwartetu na rynku jazzowym zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Repertuar zespołu składa się z autorskich kompozycji łączących elementy współczesnego jazzu i muzyki ilustracyjnej. Kwartet ma na swoim koncie ponad 100 koncertów w 9 krajach.
Członkowie zespołu:
Aleksandra Kutrzepa- Skrzypce
Bartłomiej Garczyński- Gitara
Michał Studniarek- Bas
Robert Kutrzepa- Perkusja


Opolskie Centrum Kultury zaprasza wszystkich miłośników dobrego humoru na występ Kaberatu CIACH. Wydarzenie odbędzie się 7 marca 2020r. w sali widowiskowo-kinowej OCK o godz. 16.00. 

Kabaret CIACH o sobie: Jesteśmy kabaretem z Zielonej Góry, z tzw. Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego (twórcą tej nazwy jest Piotr Bałtroczyk). Można by dużo o nas powiedzieć i napisać, bo 25 lat istnienia na polskiej scenie kabaretowej, to szmat czasu. Tak nam się podoba to co robimy, że uparcie i konsekwentnie tworzymy nowe skecze i nowe programy. Wszystkie O WAS:), bo każdy z Was odnajdzie siebie w naszej twórczości. I nie mówcie,że nie... bZagraliśmy, w tylu realizacjach telewizyjnych i na tylu festiwalach, otrzymaliśmy tyle nagród, że nie będziemy o tym pisać. Sami sobie poszukajcie w internecie:

Kabaret występuje w składzie:
•Małgorzata Czyżycka
•Leszek Jenek – ex kabaret Potem
•Tomasz Kowalski
•Mateusz Czechowski (najmłodszy, kurde...)