Chór Cantata

cantata
Chór „Cantata” powstał w październiku 1993r przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Opolu Lubelskim. Założycielką i pierwszym dyrygentem chóru jest Pani Krystyna Solis. Aktualnie dyrygentem chóru jest Krystyna Piłat- od 8 lat związana z „Cantatą”, jako jej członek, oraz II dyrygent.
Chór prezentuje się podczas corocznych obchodów świąt państwowych i kościelnych: Święto Niepodległości, Rocznica Konstytucji 3-go Maja, Jarmark Opolski (Manufaktura Smaków), Inauguracja roku akademickiego filii AR w Opolu Lub., Boże Narodzenie, Wielki Piątek, spotkania opłatkowe. Jesteśmy zapraszani jako oprawa muzyczna uroczystości ślubnych na terenie całego województwa lubelskiego.
Jako osoby zakochane w śpiewie wielogłosowym organizujemy dla naszych chórzystów wyjazdy do Opery Narodowej, na przedstawienia polskiej i światowej opery. W repertuarze „Cantaty” znajdują się pieśni kościelne i świeckie, patriotyczne i ludowe, arie operowe oraz standardy muzyczne popularne na całym świecie.
Aktualnie chór składa się z 18 osób. „Cantata” to kobieta, nie dziwi więc, że w składzie jest 17 pań i jeden mężczyzna , tenor o głosie tak wysokim, że jest w stanie wykonywać partie sopranowe. Skład zespołu z podziałem na głosy:
Soprany I: Magdalena Goliszek, Anna Traczyk, Edyta Drozd, Anita Kozak, Małgorzata Starcewa, Bożena Dacka, Katarzyna Łakoma. Anna Barwińska.
Soprany II: Katarzyna Goliszek, Beata Niedziela, Mariola Gołofit, Paweł Gajec, Karolina Kowalska.
Alty I: Aneta Czarnota, Lucyna Iwaniak, Barbara Flont,
Alty II: Iwona Bidzińska, Anita Wrona, Katarzyna Zawadzka.

Jak można do nas dołączyć?

  • należy lubić śpiew wielogłosowy i umieć śpiewać
  • przyjść na próbę chóru, która odbywa się w każdy piątek w budynku Opolskiego Centrum Kultury w Opolu Lub. przy ul. Lubelskiej od godz 17, zwykle z kwadransem
  • przejść przez krótki okres próbny (posłuchać, pośpiewać , zapoznać się z partyturą)
  • stwierdzić: TAK , to jest dla mnie!
  • i mieć przez następne 20 lat kapitalny sposób na spędzanie wolnego czasu w doborowym towarzystwie!

Chór Cantata na FaceBook'u

Gdzie: sala muzyczna (piętro)
Kiedy: piątek godz. 17.00-19.00
Opiekun: Krystyna Piłat
Wybrane fragmenty zarejestrowane podczas Jubileuszu 25-lecia Chóru Cantata: