Bardoteka

„BARDOTeKA – Moda dla wymagających” - to cykliczne spotkania z poezją śpiewaną, piosenką autorską. Gdzie na pierwszy plan wysuwają się Słowo, jego interpretacja i emocje artysty. Muzyka zaś stanowi tło do ich wyrażenia i podkreślenia.
W obecnym czasie, kiedy zalewani jesteśmy muzyką łatwą, lekką i przyjemną (czy aby na pewno), w którym zapomniano już rolę tekstu w piosence, trzeba nam ludziom myślącym walczyć najpierw o Słowo, dalej o jego sens i mądrość i wreszcie o jego piękno i melodię. Tę misję od lat podejmują tzw. bardowie – artyści śpiewający własne bądź cudze kompozycje do własnych bądź cudzych tekstów. Niewątpliwie łączy ich niezwykła wrażliwość na otaczający nas świat.
Tę misję podjęliśmy także my w 2012 r. inicjując cykl koncertów, podczas których dochodzi do niezapomnianych spotkań polskich bardów z opolską publicznością.  
 
Lubelska Federacja Bardów (26.04.2015r.)
W niedzielę 26 kwietnia 2015 roku odbył się kolejny koncert z cyklu "Bardoteka". Lubelska Federacja Bardów zagrała w składzie:
Marek Andrzejewski - śpiew, kompozycje, teksty, gitara
Jan Kondrak - śpiew, kompozycje, teksty,
Piotr Selim - śpiew, kompozycje, fortepian, instrumenty klawiszowe
bard  
 
Mateusz Nagórski (13.04.2014r.)

Program recitalu Mateusza Nagórskiego składa się z wyboru piosenek z różnych etapów twórczości Jacka Kaczmarskiego i będzie niewątpliwie ciekawym wydarzeniem dla osób, które twórczość barda kojarzą wyłącznie piosenkami „Nasza klasa” czy „Mury".

Koncert będzie muzyczną podróżą - od pierwszych, młodzieńczych ballad, pisanych przez Artystę w wieku 13 lat, aż po dojrzałe i gorzkie refleksje na temat ludzkiej natury z programów "australijskich".
Uzupełnieniem programu są autorskie kompozycje Mateusza Nagórskiego do nieumuzycznionych tekstów Jacka Kaczmarskiego.
Wszystkie utwory wykonywane są w tradycyjnej, gitarowej aranżacji nawiązującej do oryginału. Koncert szczególnie polecamy fanom piosenki autorskiej, śpiewanej przy akompaniamencie gitary klasycznej.
Mateusz Nagórski od lat występuje z programami piosenek Jacka Kaczmarskiego, w tym na festiwalach i dniach poświęconych pamięci artysty. Współpracował i występował obok takich osób, jak: Zbigniew Łapiński, zespół Czerwony Tulipan, Przemysław Gintrowski, Mirosław Czyżykiewicz, Grzegorz Tomczak, Tolek Muracki czy Zespół Reprezentacyjny. Obecnie pracuje nad kompozycjami do wierszy z tomiku „Skruchy i erotyki dla Ewy".

nagorski 
 
 
Darek Koszałka - "Lubię kiedy kobieta..." (08.03.2013r.)
W jednej osobie, wokalista i pianista, Dariusz Koszałka dał koncert przed opolską publicznością. Artysta wystąpił przed opolską publicznością z programem zatytułowanym „Lubię kiedy kobieta...”. Z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego wykonał własne aranżacje do poezji Bolesława Leśmiana, Kazimierza Przerwy–Tetmajera i Leopolda Staffa.
koszalka 
 
 
Paweł Orkisz - "Opowiem wam o Polsce" (16.11.2012r.)
Koncert krakowskiego barda i poety poświęcony refleksji nad współczesną Polską, afirmacji życia i głębokim przeżyciom wewnętrznym wykonawcy.
orkisz 
 
 
Jacek Kadis- "Przekroczyć próg nadziei" (01.04.2012r.)
Koncert Jacka Kadisa, barda z Kraśnika, którego program zatytułowany: "Przekroczyć próg nadziei" był hołdem złożonym Wielkiemu Polakowi w przededniu 7-ej rocznicy śmierci Jana Pawła II.
kadis