"Prywaciarze – początki polskiej mikro przedsiębiorczości” - wernisaż

prywaciarze

Opolskie Centrum Kultury i Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa zapraszają na wystawę  "Prywaciarze – początki polskiej mikro przedsiębiorczości”. Otwarcie w poniedziałek 10 kwietnia o godzinie 18.00 w Muzeum Multimedialnym.
Rzemieślnicy ze swoimi wyrobami, kupcy na tle małych sklepów i straganów, ludzie próbujący wbrew ideologom PRL rozwijać własną inicjatywę. Ich zdjęcia można zobaczyć na przygotowanej przez Akademię Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa wystawie "Prywaciarze – początki polskiej mikro przedsiębiorczości”. Wystawa to również zbiór oryginalnych eksponatów z lat PRL, które można oglądać i dotykać.
Pomysłodawcą, organizatorem i instytucją finansującą  Ogólnopolski Cykl Wystaw Prywaciarze - początki polskiej mikro przedsiębiorczości jest Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa, której statutowym celem jest między innymi wspieranie idei przedsiębiorczości i mikro firm.  
Celem Wystaw jest promocja przedsiębiorczości, zmiana pejoratywnego wizerunku mikro przedsiębiorcy, ukazanie barier z jakimi spotykali i nadal spotykają się osoby prowadzące mikro firmy.  
Inauguracja Cyklu Wystaw miała miejsce w lipcu 2012 roku w Senacie RP na specjalnym posiedzeniu Komisji Gospodarki Senatu RP, przy okazji prezentacji  przez Akademię Liderów wyników badania sytuacji mikro firm w Polsce.
Od tego czasu Wystawa była prezentowana w wielu miastach Polski we współpracy z organizacjami, instytucjami  i urzędami  jako wydarzenie wspierające ogólnopolskie i lokalne  inicjatywy aktywizujące środowiska mikro i małych przedsiębiorców oraz zainteresowane rozwojem przedsiębiorczości.
Całość przedsięwzięcia jest finansowana przez Fundację w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego w ramach  tzw. mechanizmu 1%.
Wystawa będzie czynna do 28 kwietnia.

Wstęp wolny.  
Więcej o Wystawie i Akademii Liderów – www.wiedza3G.pl

Wernisaż: 10 kwietnia, godz. 18.00, Muzeum Multimedialnw w Opolu Lubelskim, ul. Strażacka 1

kartka