Festiwal kolęd za nami. Oto wyniki... (zdjęcia)

koledy

Po przesłuchaniu 69 solistów oraz 17 zespołów, łącznie 256 uczestników w dniach 19 i 20 stycznia 2016 r. biorąc pod uwagę kryteria oceny przewidziane w regulaminie festiwalu tj:
-jakość i poprawność wykonania,
-aranżacje prezentowanych utworów,
-umiejętności i zdolności wokalno-muzyczne,
-ogólny wyraz artystyczny. 

Przyznano następujące nagrody:

Kategoria soliści 6-9 
Antonina Maciąg – I miejsce
Urszula Kupisz – II miejsce 
Klaudia Czarnota – III miejsce
Katarzyna Mędrek – wyróżnienie
Karolina Strawa – wyróżnienie

Kategoria soliści 10 -12
Weronika Król – I miejsce
Amelia Bakalarz – I miejsce
Maja Grabowska – I miejsce
Kinga Kowalska – II miejsce
Wiktoria Jóźwicka – II miejsce
Zuzanna Szczupak - III miejsce
Kacper Skóra – wyróżnienie
Andżelika Mizińska – wyróżnienie
Jan Walencik – wyróżnienie
Kamila Superson – wyróżnienie
Karolina Czapla – wyróżnienie

Kategoria soliści 13 -15
Maja Polak – I miejsce
Joanna Mazurkiewicz – II miejsce
Karolina Borowiec – III miejsce

Karegoria soliści 16 – 19
Katarzyna Wrona – I miejsce
Alicja Ambrozik – wyróżnienie

Kategoria zespoły – szkoły podstawowe:

Dziecięca Kapela Ludowa CKPiT z Poniatowej - I miejsce
Tęczowe nutki OCK - II miejsce
Zespół wokalny kl. VI w Niezdowie – wyróżnienie
Zespół Przedszkolaki ZS.nr 2 Opole Lub. - wyróżnienie

Kategoria zespoły – gimnazjum i szkoły średnie

Zespół „Od teraz” Gimnazjum w Poniatowej – I miejsce
Zespół wokalny WEGA Zespół Szkół nr 1 w Opolu Lubelskim – II miejsce 
Z.CANTARE – Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym -wyróżnienie

Nagroda specjalna Dyrektora Opolskiego Centrum Kultury
Zespół wokalno-instrumentalny Zespołu Szkół w Kluczkowicach

Podczas Koncertu Laureatów zostały rozdana nagrody konkursu plastycznego
pt. „Anioły”

Kategoria 1 : klasy I-III
I miejsce: Davyd Hubal ,ZS Nr 2 w Opolu Lub.
II miejsce: Kinga Superson, Szkoła Podstawowa w Skokowie
III miejsce: Dominik Ceran, ZS Nr 2 w Opolu Lub.
Wyróżnienie: Julia Rola, ZS nr 1 w Opolu Lub., Sebastian Szczucki ZS Nr 2 w Opolu Lub.
Kategoria 2: klasy IV-VI
I miejsce: Patrycja Zawadzka, Szkoła Podstawowa w Pusznie Godowskim, Agnieszka Zydorczyk, Szkoła Podstawowa w Niezdowie
II miejsce: Bartosz Śmich, Zespół Szkół Nr 2 w Opolu Lubelskim
III miejsce: Ilona Włodarczyk, Szkoła Podstawowa w Niezdowie
Wyróżnienie: Martyna Adamczyk, Szkoła Podstawowa w Skokowie, Dominika Zydorczyk Szkoła Podstawowa w Niezdowie
Kategoria 3: gimnazjum i szkoły średnie:
I miejsce: nie przyznano
II miejsce: Julianna Ciseł, ZS w Kluczkowicach, Miłosz Piechota ZS Nr 2 w Opolu Lub.
III miejsce: Zuzanna Śmiech, ZS w Kluczkowicach
Kategoria: Dorośli
I miejsce: Zofia Sagan, Opole Lubelskie
II miejsce: Monika Zawadzka, Ludwików
III miejsce: -
Opolskie Centrum Kultury składa podziękowania uczestnikom konkursów jak również nauczycielom, pod których kierunkiem zostały wykonane te przepiękne prace plastyczne oraz przepięknie przygotowane kolędy na XIV Regionalny Festiwal Kolęd i Pastorałek „Kolęda Polska” . 
Wystawę konkursu „Anioły” można podziwiać w holu OCK.

fotogaleria: Karolina Dygus/Beata Wojewoda-Teresińska