Dzień Kobiet z nastrojową muzyką

Opolskie Centrum Kultury zaprasza już 7 marca o godzinie 17:00 na salę widowiskowo-kinową na Dzień Kobiet z nastrojową muzyką. Wystąpią przed nami Aleksandra Kutrzepa QUARTET oraz już znany nam duet, związany rodzinnie z Opolem Lubelskim - Marek Andrzejweski z synem Michałem.
Bilety tylko za 10zł, do nabycia pod linkiem: https://ekobilet.pl/ock-opolelubelskie/dzien-kobiet-z-nastrojowa-muzyka-1614169128259/430747-bilety-na-koncert

Bilety do kupienia w kasie kina.
Kasa otwiera się 30 minut przed pierwszym seansem.


Marek Andrzejewski - autor, kompozytor, wokalista. Współzałożyciel i filar Lubelskiej Federacji Bardów. Na scenie od 27 lat. Okrzyknięty jest najbardziej uśmiechniętym Bardem. Jego piosenki są melodyjne, optymistyczne, ale też frapujące i zapadające w pamięć. Kojarzony jest z Krainą Łagodności, nurtem piosenki literackiej i poetyckiej - głównie ze względu na niebanalne teksty. Jego muzyka jest fuzją jazzu, folku, bossa novy i ballady. Artysta ma w swoim dorobku pięć płyt autorskich: „Trolejbusowy batyskaf” (1997), „Dziesięć pięter" (2003), „Elektryczny sweter” (2012), „Akustycznie” (2015), „Hasztagi” (2018), oraz 14 płyt nagranych z Lubelską Federacją Bardów. Od kilku lat w koncertach towarzyszy Markowi jego syn Michał - bardzo uzdolniony pianista i producent muzyczny. Razem też opracowali i nagrali piosenki na nową płytę p.t. "Wariactwo".
Kanał na YouTube: Marek Andrzejewski - YouTube

Aleksandra Kutrzepa Quartet od 2015 z powodzeniem realizuje swoją wizję nowoczesnego jazzu, nie bojąc się wychyleń zarówno w stronę awangardy jak i ludowych inspiracji. Świetne recenzje dwóch wydanych przez zespół albumów umacniają pozycję kwartetu na rynku jazzowym zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Repertuar zespołu składa się z autorskich kompozycji łączących elementy współczesnego jazzu i muzyki ilustracyjnej. Kwartet ma na swoim koncie ponad 100 koncertów w 9 krajach.
Członkowie zespołu:
Aleksandra Kutrzepa- Skrzypce
Bartłomiej Garczyński- Gitara
Michał Studniarek- Bas
Robert Kutrzepa- Perkusja