Lipiec 2021

Turniej Siatkówki Plażowej

Zapraszamy do udziału w Turnieju Siatkówki Plażowej na

"Polowanie na kurdle" - film warsztatowy MGBP w Opolu Lubelskim

Film na motywach powieści Stanisława Lema "Dzienniki gwiazdowe", zrealizowany przez młodzież uczestniczącą w warsztatach filmowych organizowanych przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Opolu Lubelskim. Film powstał w ramach obchodów Roku Lema.

Szanty i ryby w Opolu Lubelskim - 25.07.2021

Już dziś zapraszamy Państwa serdecznie na Kąpielisko Miejskie, by przenieść się w klimat mazurskich jezior i świętować "Szanty i Ryby" w Opolu Lubelskim, które odbędzie się 25 lipca od godz. 16.00. Tradycją, której nie może zabraknąć jest świeża rybka od Pstrąg Pustelnia
W programie m.in.:
- turniej piłki plażowej - zapisy w OCK pod nr tel. 81 827 25 67
- zawody sportowo- wodne
- pokazy ratownictwa wodnego
- symulator dachowania OSP "Stołpno" Międzyrzec Podlaski

Polski wysiłek zbrojny w I wojnie światowej 1914–1918 - wystawa IPN

Od początku lipca na placu przed budynkiem Opolskiego Centrum Kultury dostępna jest wystawa pt. "Polski wysiłek zbrojny w I wojnie światowej 1914–1918", wocławskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Instalacja w formie banerów zawierających grafiki i fotografie pochądzące ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego i zbiorów dr Daniela Koresia, została zaproponowana oraz dostarczona przez pana Jarosława Woźniaka. Serdecznie dziękujemy.

Autor: dr Andrzej Olejniczak.

Wyniki I Turnieju Szachowego "Wakacje 2021"

Z okazji rozpoczynających się wakacji 1 lipca odbył się w naszym OCK I Turniej Szachowy "Wakacje 2021".Na starcie stanęło 15 szachistów w różnym wieku.

Wyjazdowe Warsztaty "Ziarenkrowy zawrót głowy"

Zapraszamy dzieci i młodzież w dniu 16 lipca 2021r. na wyjazdowe warsztaty do gospodarstwa ekologicznego "Skarby Natury" w Zabłociu. Zobaczcie co przygotowaliśmy dla was w programie.