Maj 2020

DZIEŃ DZIECKA W OCK!

Zapraszamy wszystkie dzieci na Dzień Dziecka w Opolskim Centrum Kultury. Spotykamy się od godziny 10:00 na placu przed OCK z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.

FINAŁ MASZ TALENT - GŁOSOWANIE FINAŁOWE

Zapraszamy na transmisję on-line Finału Masz Talent. Start o godz. 19.00 na profilu Facebookowym Opolskiego Centrum Kultury. Głosowanie finałowe w Konkursie MASZ TALENT dostępne będzie w prakcie twania programu. Planujemy rozpoczęcie głosowania 1 czerwca 2020r. od godz. 19.15, a zakończenie o godz. 19.45

"Masz Talent" - Wirtualny Konkurs Muzyczny

Zapraszamy do udziału w Wirtualnym Konkursie Muzycznym "Masz Talent" organizowanym przez Opolskie Centrum Kultury.

[WIDEO] Biografia Papieża Polaka - Jana Pawła II.

Dziś, 18 maja przypada 100 rocznica urodzin Karola Wojtyły. "W setną rocznicę urodzin Papieża Polaka przypominamy sobie nie tylko niezwykłą postać, ale nade wszystko przypominamy wielkiego świadka wiary. Człowieka, który swoim życiem i posługą zmienił oblicze świata" – o. Arnold Chrapkowski OSPPE. Opolskie Centrum Kultury zaprasza do obejrzenia materiału wideo, zawierającego biografię Papieża Polaka - Jana Pawła II.

Opracował Sławomir Szczęsny

"Błogosławieni miłosierni" - teledysk OCK. PREMIERA 18.05.2020, godz. 9.00

Dziś, 18 maja przypada 100 rocznica urodzin Karola Wojtyły. Wspólnie z młodzieżą, uczestniczącą w zajęciach wokalnych w Opolskim Centrum Kultury, tym wideoclipem zrealizowanym całkowicie zdalnie, postanowiliśmy uczcić dzień 100 urodzin Papieża Polaka - Jana Pawła II.
Mamy nadzieję, że Wam się spodoba. Zachęcamy do oglądania, lajkowania i udostępniania. Niech leci w eter ;)

100 rocznica urodzin Jana Pawła II - 18 maja 2020

18 maja na stronie i profilu FB Opolskiego Centrum Kultury pojawią się materiały związane z obchodzoną tego dnia 100 rocznicą urodzin Jana Pawła II, wielkiego Polaka, wybitnego publicysty, znakomitego człowieka. Opublikujemy filmy, cytaty, zdjęcia związane z tą wybitną postacią. Zapraszamy do śledzenia naszych wydarzeń on-line.

WYNIKI KONKURSU "SŁOWA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II W SZTUKACH PLASTYCZNYCH"

Na konkurs wpłynęły 2 zgłoszenia. Bardzo dziękujemy, że pomimo obecnej sytuacji na świecie były osoby chętne, do wzięcia udziału w naszym konkursie plastycznym. Organizator postanowił wynagrodzić obydwie prace.

Pierwsze miejsce ex aequo Anna Domoń z Sieprawic oraz Krzysztof Sakłaski z Józefowa nad Wisłą.

Gratulujemy!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z laureatami aby omówić szczegóły rozdania nagród.

Sukces podopiecznych Pracowni Ceramiki OCK

Nasza grupa młodych ceramików, pod opieką instruktorki Beaty Wojewody- Teresińskiej, wzięła udział w XXV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Mój świat" pt. "Różnorodność Natury" zorganizowanym przez Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice w Lublinie.

Miło nam poinformować, że WYRÓŻNIENIE zdobyła Martyna Smyrgała, a do wystawy pokonkursowej zakwalifikowały się prace:
Maksymiliana Szczerby, Leny Szczerby, Macieja Dobrowolskiego, Alicji Rędzi i Ady Kaszlikowskiej!

Bardzo serdecznie gratulujemy!

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO "POCZTÓWKA WIELKANOCNA"

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia do konkursu plastycznego "Pocztówka Wielkanocna", skierowanego do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Opole Lubleskie.
Komisja w składzie: Małgorzata Borowiak, Beata Wojewoda-Teresińska, Monika Przychodzeń i Edyta Zdun, wyłoniła laureatów w każdej kategorii.

Przedszkola

Wyróżnienie. Wiktoria Śledzik

Wyróżnienie. Julia Nagrodzka

Dla wszystkich fanów - Muzyczna niespodzianka Chóru Cantata

Chór Cantata w dobie izolacji nie izoluje się od swoich fanów. Przygotował taką oto niespodziankę. Utwór nagrany wraz z przyjaciółmi z przepięķnej Italii z kolebki renesansu- Florencji.