Styczeń 2020

Gminny Konkurs Plastyczny "Pocztówka Wielkanocna"

ZMIANA TERMINU DOSTARCZENIA PRAC DO 31 MARCA 2020!

W związku ze zbliżającym się terminem dostarczenia prac konkursowych "Pocztówka Wielkanocna" bardzo prosimy o dostarczenie prac osobiście do Opolskiego Centrum Kultury (od poniedziałku do piątku, godz. 8:00 - 15:00) bądź wysłanie je pocztą. W przypadku osobistego dostarczenia prac prosimy o kontakt telefoniczny: 818272567 - wyjdziemy je odebrać. 

Noworoczne Spotkanie Samotnych

Zgodnie z tradycją lat ubiegłych w Opolskim Centrum Kultury w dniu 25 stycznia odbyło się Noworoczne Spotkanie Samotnych. Na spotkanie przybyli samotni seniorzy z Opola Lubelskiego. Tego rodzaju wydarzenie ma na celu integrację i spędzenie wspólnie czasu, jak również nawiązanie nowych kontaktów. Podczas wydarzenia nie zbrakło wspólnego kolędowania, ciepłego posiłku. Nie zapomnianą dawkę humoru na najbliższy czas zaserwował nam teatr "Fajna Ferajna" z Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej.

II Memoriał Edwarda Ptaka - podsumowanie i fotorelacja

II Memoriał Edwarda Ptaka

Halowy turniej piłki nożnej 5-osobowej pod patronatem Burmistrza Opola Lubelskiego

 

W dniach 18.01.2020r i 19.01.2020r na obiekcie Szkoły Podstawowej Nr1 ul. Szkolna 5 w Opolu Lubelskim. W turnieju uczestniczył 14 drużyn piłkarskich. Na zebraniu organizacyjnym w dniu 13.01.2020r podzielono drużyny na trzy grupy.

W dniu 18.01.2020r rozegrano eliminacje, kolejność w grupach.

Podsumowanie koncertu dla Jacka. Zebraliśmy 13.670 złotych!

Drodzy, kochani, szanowni przyjaciele! Jesteście wielcy! Kwota jaką udało się zgromadzić w Koncercie charytatywnym dla Jacka to 13.670zł.
Ogromne podziękowania dla wszystkich uczestników wydarzenia, tak żywiołowo licytujących fanty na aukcjach. Dla ofiarodawców, czyli firm, instytucji i osób prywatnych, którzy tak licznie przekazali cenne i wyjątkowe przedmioty na aukcje koncertowe.

Walentynkowy Wieczór z Kabaretem FiFa-Rafa

Walentynkowy wieczór z Kabaretem
Mężczyzno, zabierz swoją Ukochaną
Kobieto, namów swojego Wybranka
ZAPRASZAMY

Koncert Laureatów XVIII Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek - Wyniki i Fotorelacja

W niedzielę 05.01.2020r. w Opolskim Centrum Kultury odbył się Koncert Laureatów XVIII Regionalnego  Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Polska Kolęda”. W finale zaprezentowali się laureaci festiwalu soliści i zespoły nagrodzone w konkursie.

Orszak Trzech Króli 2020 - Fotorelacja

6 stycznia 2020 roku Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami 872 miejscowości w Polsce i 21 poza jej granicami - również w Opolu Lubelskim.

Koncert charytatywny "Dla Jacka"

Opolskie Centrum Kultury zaprasza wszystkich mieszkańców Opola Lubelskiego i okolic na wydarzenie dobroczynne Koncert Charytatywny "Dla Jacka", który organizowany jest w partnerstwie z Fundacją SiePomaga oraz z rodziną i przyjaciółmi Jacka Mroczkowskiego. Jacek latem 2019 roku uległ bardzo poważnemu wypadkowi, w wyniku którego stracił prawą rękę. Od kilku miesięcy jako podopieczny Fundacji SiePomaga stara się zebrać środki na protezę ręki.

Halowy Turniej Piłki Nożnej 5 - osobowej

Zapraszamy sportowców do wzięcia udziału w halowym turnieju piłki nożnej 5-osobowej pod patronatem Burmistrza Opola Lubelskiego.
Regulamin w załącznikach.