Grudzień 2019

Lista Laureatów XVIII Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Polska Kolęda"

Przedstawiamy listę Laureatów XVIII Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Polska Kolęda". Szczegółowe wyniki ogłoszone zostaną podczas Koncert Laureatów w dniu 5 stycznia 2020r. w Opolskim Centrum Kultury o godz. 16.00. W koncercie zaprezentują się soliści i zespoły nagrodzone w konkursie oraz gwiazda festiwalu Aneta Dąbska. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis oraz ks. Krzysztof Kozak Proboszcz parafii pw.WNMP w Opolu Lubelskim.

Orszak Trzech Króli, kolędowanie przy szopce i spektakl Teatru Pokolenie

Fundacja „Orszak Trzech Króli” jest inicjatorem i organizatorem największych jasełek ulicznych na świecie - Orszaku Trzech Króli w Warszawie, a także w kilkuset miejscowościach w Polsce i na świecie. Zgodnie z tradycją 6 stycznia 2019 roku Orszak Trzech Króli przejdzie także ulicami Opola Lubelskiego.
W programie wydarzenia:
12.00 - Msza Św. w Kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu Lubelskim
13.00 - Orszak Trzech Króli ulicami miasta

Bezpłatne warsztaty - ferie 2020

Na drugi tydzień ferii zapraszamy na darmowe warsztaty ceramiczne, plastyczne, z instrumentów dętych oraz muzyczne. Po warsztatach zapraszamy również na bajki - BILET ZA JEDYNE 10zł - szczegóły w załącznikach. 

Koncert Laureatów XVIII Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

W dniu 05.01.2020r. zapraszamy wszystkich na Koncert Laureatów w Opolskim Centrum Kultury, którego gwiazdą wieczoru będzie Aneta Dąbska. W repertuarze polskie kolędy w aranżacjach jazzowych, bluesowych oraz rozrywkowych.
Skład zespołu: Aneta Dąbska -wokal, Marcin Dąbski-gitara, Patryk Czyżewski- piano oraz Michał Wąsik- bas.

Kolejność przesłuchań - XVIII Regionalny Festiwal Kolęd i Pastorałek "Polska Kolęda"

Kolejność przesłuchań na XVIII Festiwal Kolęd i Pastorałek „Polska Kolęda”
WTOREK 17.12.2019

Rozpoczynamy o godz. 9:00

 

1         Milena Ostrowska

2         Julia Bielak

3         Kalina Maj

4         Jakub Rogala

5         Zespół przedszkolaków z Karczmisk

6         Zespół przedszkolny 5-latków z Karczmisk

7         Zespól wokalny „Rozśpiewane Nutki” z SP w Poniatowej

Koncert Wigilijny z zespołem Pectus

Koncert zespołu „PECTUS” „Kolędy przy kominie” w kościele parafialnym pw. WNMP w Opolu Lubelskim

22 grudnia 2019r. godz.20.00

Zimowa Akademia Kultury - ferie 2020

Jak co roku podczas ferii serdecznie zapraszamy dzieci pomiędzy 6 a 12 rokiem życia do spędzenia aktywnie wolnego czasu właśnie u nas - w Opolskim Centrum Kultury. Ferie startują pod nazwą ZIMOWA AKADEMIA KULTURY. Stratujemy już 13 stycznia o 8.00. Podczas Zimowej Akademii Kultury nie będziemy się nudzić! Proponujemy dla dzieci warsztaty ceramiczne, plastyczne, gry, zabawy animacyjne, bajkę w kinie oraz całodniowy wyjazd.
Informacje i zapisy w sekretariacie OCK : 81 827 25 67

"Betlejem Polskie" - Teatr "Pokolenie" ponownie w grudniu 2019!

Teatr Pokolenie działający przy Opolskim Centrum Kultury zaprasza na spektaklu Betlejem Polskie. Jest to kolejne widowisko z udziałem opolskich aktorów w reżyserii Marka Grabowskiego, inspirowane widowiskiem jasełkowym Lucjana Rydla. Pełen emocji i ekspresji spektakl przedstawia najważniejsze wydarzenie w historii świata. Sztuka ma charakter patriotyczny, przenosi narodziny Dzieciątka do naszej Ojczyzny. 
Obsada:
Agnieszka Morek – Anioł, żona Heroda, Maryja

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Wolontariusza!

Dziś Międzynarodowy Dzień Wolontariusza!
Cała załoga Opolskiego Centrum Kultury życzy wszystkim młodym ludziom, którzy wspomagają, bądź wspomagali nas w tworzeniu wydarzeń kulturalnych, mnóstwa energii, kreatywności i chęci do działania! Pamiętamy również o naszych "absolwentach akademii wolontariackiej" Wam chcemy życzyć w szczególności sukcesów w dorosłym życiu i wspaniałych inicjatyw, których będziecie częścią!

Jesteście Najlepsi!

Strony