Wrzesień 2019

Noc Bibliotek - 4 października!

Już 4 października zapraszamy na Noc Bibliotek! Zobaczcie nasz thriller promujący to wydarzenie! Od godziny 17.00 niesamowity wernisaż wystawy "Welony i Garnitury" - moda śubna fotografiach sprzed lat. Dla młodych widzów projekcja filmu "Ptyś i Bill" w reżyserii A. Charlota i Francka Magniera - od 19.00. Będą ciekawostki, dobra zabawa i prawdziwy popcorn. Zabierzcie śpiwory.

„Kocham Poniedziałki" w Kinie Opolanka

Opolskie Centrum Kultury zaprasza Państwa na kolejny cykl retransmisji w Kinie Opolanka. Poniedziałki będą szczególnym dniem w naszym kinie kiedy na ekranie będziemy wyświetlać sztuki z największych sceny świata.

Mięzynarodowy Dzień Osób Starszych w OCK - 01.10.2019

Pierwszy października to dzień poświęcony seniorom. Obchodzimy wtedy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Zapraszamy wszystkich seniorów na obchody ich święta do Opolskiego Centrum Kultury na godz.16.00. Jak co roku wręczony zostanie Laur Aktywnego Seniora, będziemy mogli dowiedzieć się jak bezpiecznie mieszkać dzięki akcji "Bezpieczny Dom", przewidziane są również występy artystyczne i słodki poczęstunek.

Dzień Polskiego Państwa Podziemnego - 27 września

Dzień Polskiego Państwa Podziemnego z Opolskim Centrum Kultury rozpoczniemy o godzinie 16:00 uroczystym złożeniem kwiatów przy Kamieniu Kedywu AK na ul. Puławskiej. Następnie zabierzemy wszystkich uczestników w podróż w czasie z grą miejską, która przybliży nam historię Opola Lubelskiego. Wszyscy uczestnicy odwiedzą również „Podziemne Kino” przygotowane z okazji Dnia Polskiego Państwa Podziemnego. Klimat w jaki wprowadzi nas kino to czasy II Wojny Światowej.

"Wystawa grzybów" - 8-9 października 2019 w OCK

Wystawa grzybów to już tradycja Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Opolu Lubelskim. We współpracy z Opolskim Centrum Kultury w Opolu Lubelskim organizujemy w dniach 8-9 października 2019 r. ekspozycję świeżych grzybów jadalnych, niejadalnych oraz trujących. W trakcie wystawy będzie można porozmawiać z certyfikowanym grzyboznawcą i klasyfikatorem grzybów. Wszystkie porady grzybowe bezpłatne.

Zapraszamy mieszkańców powiatu opolskiego, tych małych i dużych.

„Przemarsz szlakiem wojsk generała Ramorino – epizody z Powstania Listopadowego”

Serdecznie zapraszamy na „Przemarsz szlakiem wojsk generała Ramorino – epizody z Powstania Listopadowego”, który odbędzie się w dniu 21 września o godz.17.00. Trasa przemarszu: Kowala – Pustelnia (długość około 7,5km). Dla pierwszych 30 osób zapewniamy transport z Opola do Kowali. Zgłoszenia na Facebook na profilu stowarzyszenia „Nasza Historia” Opole Lubelskie.

Organizator wydarzenia: Stowarzyszenie „Nasza Historia” Opole Lubelskie
Partner wydarzenia: Opolskie Centrum Kultury

Drzwi Otwarte OCK - 16.09.2019

Opolskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza 16 września do zapoznania się z naszą bogatą ofertą, przygotowaną specjalnie dla dzieci, młodzieży i dorosłych na sezon kulturalny 2019/2020. Zajęcia będą odbywały się wielotorowo, w różnych dziedzinach zainteresowań, tak aby każdy z uczestników znalazł coś ciekawego dla siebie niezależnie od wieku.

Narodowe Czytanie "Nowele Polskie" - 7 wrzesnia 2019

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Opolu Lubelskim zaprasza Mieszkańców i wszystkich Miłośników literatury do wspólnego czytania 7 września (sobota) godz. 10.00 Muzeum Multimedialne w Opolu Lubelskim ul. Strażacka 1

czyta

Zapraszamy we wrześniu do Kina Opolanka

Zapraszamy we wrześniu do Kina Opolanka! Link do aktualnego REPERTUARU i BILETÓW online. Bilety do kina w cenie: normalny 16zł / ulgowy 14zł.

80. rocznica agresji niemieckiej na Polskę

Dziś przypada 80. rocznica agresji niemieckiej na ziemie Rzeczypospolitej Polskiej. Jutro natomiast, na wspomnienie tej rocznicy zostaną złożone kwiaty pod Dębami Katyńskimi przy ul. Puławskiej. Wszystkich mieszkańców zapraszamy na godzinę 15:30. Okażmy nasz patriotyzm uczestnicząc w tym wydarzeniu.