Maj 2019

Wakacje z OCK - dla dzieci i młodzieży

Drodzy rodzice/ dziadkowie!
Plan naszych wakacyjnych turnusów dla dzieci organizowanych w Opolskim Centrum Kultury. Poniżej znajdziecie terminy, w których odbędą się zajęcia oraz wszystkie niezbędne informacje dotyczące zapisów i tematyki zajęć.

- Pierwszy turnus - 08.07. - 12.07.2019 - Inwazja Owadów
- Drugi turnus - 15.07. - 19.07.2019 - Wakacje z uśmiechem

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza 30.06.2019

Opolskie Centrum Kultury zaprasza na Turniej Piłki Nożnej 6-osobowej o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego

30.06.2019, godz. 14:00

Regulamin do pobrania w załączniku poniżej.

Rewia Piosenki Dziecięcej w Dzień Dziecka

Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzinami do udziału w obchodach Międzynarodowego Dnia Dziecka. Radosny Piknik Rodziny - pod takim hasłem świętujemy ten najbardziej kolorowy i nacechowany pozytywnymi emocjami dzień w roku. Impreza odbędzie się na placu przy ul.Morwowej, a w programie organizatorzy przewidzieli:

Dzień Dziecka - Radosny Piknik Rodzinny

W programie:
12:00 rozpoczęcie pikniku
12:30 barwny korowód ze Szkoły Podstawowej nr 1
13:00 otwarcie placu zabaw przy ulicy Morwowej
13:30 koncert uczniów SP nr 1
14:30 rewia piosenki dziecięcej oraz występy dzieci z OCK

38 Mały Konkurs Recytatorski – wyniki!

Wyniki 38 Małego Konkursu Recytatorskiego (etap powiatowy), który odbył się w dniu 21.05.2019 w Opolskim Centrum Kultury:

Wieczór poetycki Teresy Kucharczyk "Z miłością mi po drodze"

W najbliższą sobotę 18 maja o godz.17.00  w OCK odbędzie się "Wieczór poetycki z Teresą Kucharczyk" uświetniony koncertem Andrzeja Batorego i naszych śpiewających dzieci z OCK. Serdecznie zapraszamy!

plakat

Konkurs Młodych Instrumentalistów - WYNIKI

Szanowni Państwo! Kolejny raz mamy przyjemność zaprosić do udziału w Konkursie Młodych Instrumentalistów. Konkurs ma zasięg powiatowy i kierowany jest do placówek oświatowo-wychowawczych na terenie powiatu opolskiego. Dotychczasowe nasze spotkania i Państwa zainteresowanie utwierdzają nas w przekonaniu o słuszności podejmowanych starań mających na celu organizację właśnie takiej formuły prezentacji dokonań naszych młodych artystów i ich opiekunów.

Fotorelacja z wernisażu wystawy PIĘKNO PRZYRODY W OBIEKTYWIE LUBELSKICH FOTOGRAFÓW

Dnia 9 maja 2019 roku w Muzeum Multimedialnym odbył się wernisaż wystawy PIEKNO PRZYRODY W OBIEKTYWIE LUBELSKICH FOTOGRAFÓW. Na wystawę składały się różnorodne tematycznie i stylistycznie prace 22 fotografów. Mogliśmy towarzyszyć Autorom podziwiającym wczesnym rankiem piekno krajobrazu, podglądającym ptaki, zagladającym do mrocznego, bagiennego lasu lub na łąki pełne kwiatów i owadów. Wraz z nimi mogliśmy odkrywać niezwykłe formy i obrazy stworzone przez naturę i światło.

Piękno przyrody w obiektywie lubelskich fotografów - wystawa

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy „Piękno przyrody w obiektywie lubelskich fotografów”. 9 maja w Muzeum Multimedialnym w Opolu Lubelskim o godz.18.00
Autorzy prac, które będzie można podziwiać: