Kwiecień 2019

Rowerowy ultramaraton "Piekny Wschód" - punkt kontrolny przy OCK

W sobotę 27 kwietnia przez Opole Lubelskie przejechał Rowerowy Ultramaraton „Piękny Wschód”. Jest to cykliczna impreza popularyzująca kolarstwo szosowe i turystykę rowerową. Organizatorem tego wymagającego sprawdzianu wytrzymałości w długodystansowej jeździe na rowerze jest Parczewska Grupa Rowerowa, na czele z prezesem Włodzimierzem Oberdą, komandorem ultramaratonu.

Wesołego Alleluja!

Niech wielkanocne pozdrowienia "Chrystus Zmartwychwstał - Prawdziwie Zmartwychwstał" będzie dla Was ostoją zwycięskiej miłości i niezłomnej wiary. Niech pogoda ducha towarzyszy Wam w trudzie każdego dnia, a radość serca w czasie zasłużonego odpoczynku. Życzą pracownicy Opolskiego Centrum Kultury.

I Like Moniuszko - koncert multimedialny

Projekt „I like Moniuszko” powstał z okazji Roku Moniuszkowskiego zaplanowany jako interaktywny, multimedialny koncert podczas którego usłyszymy najbardziej znane utwory kompozytora takie jak Prząśniczka, Bajka, Dziad i Baba, Złota Rybka, Krakowiak, Niedźwiadek.

Kiermasz Wielkanocny - wyniki konkursów, galeria zdjęć

Kiermasz Wielkanocny w Opolu Lubelskim odbył się 6-7 kwietnia na Skwerze Miejskim. Przybyło kilkunastu wystawców głównie z rękodziełem i słodkimi wyrobami nawiązującymi do świąt. Podczas wydarzenia można było wziąć udział w konkursie „Dekoracja koszyczka Wielkanocnego” , w którym  było 9 zgłoszeń. Najpiękniejszą według komisji była kompozycja przygotowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Skoków. Odbyły się również warsztaty zdobienia jaj wielkanocnych.

Spotkanie autorskie z Mają Wolny - pisarką i podróżniczką

04 kwietnia w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Opolu Lubelskim odbyło się spotkanie autorskie z pisarką i podróżniczką – Panią Mają Wolny. Pani Wolny była stypendystką Stowarzyszenia Naukowego Collegium Invisibile, a w latach 1998-2002 dziennikarką Polityki. Przez wiele lat mieszkała w Belgii, gdzie prowadziła Centrum Wschodnioeuropejskie Post Viadrina. Pani Wolny jest autorką takich książek jak: „Dom tysiąca nocy”, „Księgobójca”, „Powrót z Północy”.

"Opolskie Spotkania z Poezją" - galeria

Opolskie Spotkania z Poezją” to konfrontacja różnorodnych stylów, interpretacji oraz intensywności wyrazu, to również niezwykła uczta dla ducha i absolutne „must be” dla osób kochających poezję. W tym roku mieliśmy przyjemność gościć i słuchać siedmiu Artystów prezentujących swoją wiersze, a także posłuchać muzyki i śpiewu. Poetki i Poeci, którzy zaszczycili nasz skromny wiosenny event to:

Śpiewająca młodzież z OCK doceniona w konkursach.

Wielkie Wielkie gratulacje dla dziecięcego zespołu muzycznego „Music Girls” w składzie Patrycja Adamczyk, Marlena Duda, Ola Zarębska, Karolina Strawa, Marcelina Książek, Julia Wrona z OCK i instruktora Eweliny Oroń za zdobycie NAGRODY SPECJALNEJ przyznanej podczas Koncertu Laureatów Wojewódzkiego Konkursu 7 Talent, który odbył się w studiu im. Budki Suflera w Radiu Lublin. Podziękowania dla pani Jadwigi Dudy za pomoc podczas wyjazdu.

Dziewczyny JESTEŚCIE WIELKIE!

Strony