Marzec 2019

Koncert Anna Gadt RENAISSANCE - Polski Jazz

Renaissance, to najnowszy album Anny Gadt, Zbigniewa Chojnackiego i Krzysztofa Gradziuka. Zawiera osiem utworów należących dziś do kanonu dzieł kompozytorskich epoki renesansu. Psalmy, pieśni liturgiczne, utwory świeckie stanowią modelowy przykład ówczesnego spojrzenia na świat, relację człowieka z Bogiem, narodziny humanizmu i reformacji.

Zespół wokalny z OCK na warsztatach z G.Łobaszewską

To była już XX edycja Debiutów 19' - Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki. Organizatorem od 2000r. jest Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Lublinie. Minister Edukacji i Nauki podkreślając walory artystyczne i edukacyjne, przejął patronat od 5 edycji konkursu. Od pierwszej edycji Konkurs patronuje i funduje nagrody: Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego, Starosta Lubelski, Prezydent Miasta Lublin, Lubelski Kurator Oświaty i Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin.

51. Ogólnopolskie Spotkanie Lalkarzy - etap powiatowy

Zapraszamy do udziału w Etapie Powiatowym "51. Ogólnopolskich Spotkań Lalkarzy". Opolskie Centrum Kultury, w dniu 29 kwietnia, organizuje etap powiatowy w kategorii "Przedstawienie Teatralne". Poniżej do pobrania Karta Zgłoszenia dla zespołu oraz regulamin "51. Ogólnopolskich Spotkań Lalkarzy". Kolejnym etapem, do którego zakwalifikują się laureaci, będzie spotkanie w Chełmskim Domu Kultury.

Konkurs - "Dekoracja koszyczka wielkanocnego"

Opolskie Centrum Kultury zaprasza wszystkich wystawców Kiermaszu Świąteczego i mieszkańców gminy Opole Lubelskie na konkurs "Dekoracja koszyczka wielkanocnego". Termin zgłaszania prac: 6 kwietnia 2019r, godz. 10:00. Rozstrzygnięcie odbędzie się o godzinie 13:00. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem.

38 Mały Konkurs Recytatorski – etap gminny

Konkurs, który odbędzie się 14 maja 2019r., o godz. 9:00 skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (uczniów VII i VIII klasy) zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim "Przebudzeni do życia".

Regulamin i karta zgłoszenia w załączniku:

Spotkanie autorskie z Ewą Śmiech. 19.03.2019, godz.17:00

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Panią Ewa Śmiech - pisarką i regionalistką z naszego miasta. Autorka będzie opowiadała o swojej najnowszej publikacji zatytułowanej "Dzieje Żydów w Opolu Lubelskim."

WOK Lublin zaprasza na warsztaty recytatorskie

Szanowni Państwo, w imieniu Wojewódzkiego Ośrodka Kultury serdecznie zapraszamy dzieci, nauczycieli, instruktorów na warsztaty recytatorskie przed zbliżającymi się konkursami: Ogólnopolskim Konkursem Recytatorskim "Przebudzeni do życia" oraz Małym Konkursem Recytatorskim.

UWAGA! Powstaje nowy Klub przy OCK

Opolskie Centrum Kultury w Opolu Lubelskim organizuje Opolski Klub Turystyki Kajakowej, w związku z tym ogłasza nabór członków (członkiem może zostać osoba która ukończyła 18 rok życia).
Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 818272567 - Sławomir Ignatowski (OCK Opole Lubelskie)

kajak

Wielkanocny Quilling - konkurs plastyczny

W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkanocy organizujemy konkurs plastyczny przeznaczony dla dzieci i młodzieży uczęszczających do przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich z terenu gminy Opole Lubelskie. Tym razem prace wykonkujemy w technice quillingu.

Kiermasz Wielkanocny

Zapraszamy artystów, twórców rękodzieła artystycznego do zaprezentowania i sprzedaży swoich wyrobów. Kiermasz odbędzie się 6 i 7 kwietnia od godz. 10.00 na Skwerze Miejskim, ul. Stary Rynek.

Strony