Luty 2019

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" - 1.03.2019

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" został ustanowiony w 2011r. Pierwszy marca jest dniem szczególnie symbolicznym dla Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia, w 1951 r. wykonany został wyrok śmierci na kierownictwie IV Komendy Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość: Łukaszu Cieplińskim, Mieczysławie Kawalcu, Józefie Batorym, Adamie Lazarowiczu, Franciszku Błażeju, Karolu Chmielu i Józefie Rzepce.

HoTS - koncert Polski Jazz 360. 25 lutego 2019, godz. 19.00

Opolskie Centrum Kultury zaprasza na kolejny koncert w ramach projektu Polski Jazz 360°. "Celem programu Polski Jazz 360° jest promocja kultury jazzowej oraz jazzu jako sztuki ambitnej. Chcemy uświadomić szerokiej widowni, że jazz nie jest muzyką niszową ani trudną, która wymaga specjalnego przygotowania by móc jej słuchać, a jest muzyką rytmiczną, wywodzącą się z muzyki tanecznej i rozrywkowej.”
Zespół HoTS
25 luty godz. 19.00

Wyniki Turnieju FIFA 19 - mecze finałowe online

W dniu 13 lutego 2019 roku w ramach Ferii Zimowych zorganizowany został Turniej FIFA 19 na konsoli do gier PlayStation4. W turnieju wzięło udział ponad 40 uczestników. Zmagania zawodników odbywały się na dużym ekranie kina Opolanka.

Po zaciętej rywalizacji zwycięzcy poszczególnych kategorii zostali nagrodzeni dyplomami:

Zwycięzca kat. I (8-9lat) - Franciszek Mikita

FESTIWAL FILMOFFO - 22-23 lutego 2019

Przed nami dwunasta edycja Festiwalu Kina Offowego Filmoffo w Opolu Lubelskim. Główny punktem wydarzenia jest konkurs filmów niezależnych. Festiwal odbędzie się w dniach 22-23 lutego (piątek-sobota) 2019 roku.

KOGEL - MOGEL 3 - dodatkowe seanse

Zapraszamy na dodatkowe seanse filmu "Miszmasz czyli Kogel Mogel 3" w Kinie Opolanka - 20 i 19 luty godz. 18.00 i 20.00.

Kabaret Czesuaf wjeżdża w nowy rok. 3 marca 2019

Kabaret Czesuaf wjeżdża w nowy rok z nowym programem!!! Będą premierowe skecze, będą premierowe piosenki. Będzie ciekawie, będzie intrygująco, będzie ostro, a przede wszystkim będzie śmiesznie!
Olga będzie urzekać słowiczym głosem i ponadprzeciętną urodą, a chłopaki będą urzekać czym innym. Jeszcze nie wiemy, czym, bo to w końcu premiera.

FIFA 19 (PS4) - Turniej w grę konsolową w ramach Ferii (sala kinowa OCK)

turniej

W ramach zbliżających się ferii zimowych Opolskie Centrum Kultury zaprasza wszystkie chętne osoby na konsolowy TURNIEJ FIFA 19, który odbędzie się 13 lutego 2019r. (środa) w sali widowiskowo-kinowej OCK. Mecze odbywać sie będą na konsoli PS4 na kontrolerach (padach).

Zapisy zakończone. Zainteresowanych zapraszamy na widownię Kina Opolanka, ewentualnie w przypadku nieobecności zawodnika, być może zrobi sie miejsce w dniu rozgrywek.